Projekt SHARE 50+

 

logo_SHARE

Naše agentura realizuje v letech 2016 a 2017 sběr dat sedmé vlny projektu SHARE „50+ v Evropě“. Tento projekt je největší datovou strukturou v rámci EU, která mapuje osoby starší padesáti let a jejich rodiny. Jedná se projet longitudinální a panelový. Stejní respondenti jsou dotazováni pravidelně vždy po cca dvou letech. Mezi hlavní témata tohoto multidisciplinárního výzkumu patří: demografie a rodina; vzdělání; tělesné a duševní zdraví, zdravotní péče a rizika, kognitivní funkce; zaměstnání a důchod, vzájemná pomoc a finance v rodině, bydlení, příjmy a spotřeba domácnosti, majetek; sociální podpora, aktivity, kvalita života, a očekávání do budoucnosti.

Project manager SHARE

SCAC - firemní portrét

Bc. Filip Oliva

 

 

 

e-mail: foliva@scac.cz

 

 

telefon: +420 739 690 490

 

 

 

 

 

 

 

 

Projekt SHARE 7. vlna (2016 – 217)

6. března 2017 jsme již pošesté v ČR zahájili sběr dat mezinárodního projektu SHARE, konkrétně jeho sedmé vlny (té první se ČR neúčastnila). Naši tazatelé v následujících měsících navštíví více než 4 000 domácností po celé České republice. V minulých letech přispěla data projektu k novelizaci zákona o osobní péči a s jeho daty také intenzivně pracuje komise pro důchodovou reformu.

V aktuální vlně se SHARE zaměřuje na životní historii a to u všech respondentů, kteří se nezúčastnili třetí vlny projektu v roce 2008. Na totožný dotazník budou nově odpovídat respondenti ve všech zbývajících státech EU + navíc také ve Švýcarsku a Izraeli.

 

 

 

V případě jakýchkoliv otázek k projektu kontaktujte na tel. čísle 777 759 412 nebo e-mailem ocabakova@scac.cz supervizorku projektu Olinu Cabákovou.

 

V případě technických problémů kontaktujte na tel. čísle 739 690 490 projektového manažera Filipa Olivu.

 

 

 

Podrobné informace o projektu naleznete na http://share.cerge-ei.cz/index.htm

 

Uveřejněný článek o projektu SHARE 50+ na stránkách Blanenského deníku si můžete přečíst zde.

 

Přečtěte si článek Češi chodí do důchodu dříve – SHARE 50+

Comments are closed.